Τρίτη 20 Ιουνίου 2017

ΩΡΕΣ ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ/ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ
09:00 Συνάντηση Hellenic Youth Participation
09:00 - 09:45 Βιωματικό Εργαστήριο Ομάδων Αριάδνη Ματράκα
09:45 - 10:00 Διάλειμμα -
10:00 - 12:00 Αγροτική Οικονομία - Αγροτική Επιχειρηματικότητα Δημήτρης Μιχαηλίδης 
12:00 - 12:15 Διάλειμμα -
12:15 - 14:00 Αγροτική και οικονομική ανάπτυξη Δημήτρης Μιχαηλίδης 
14:00 - 14:30 Ελαφρύ γεύμα -
14:30 - 16:00 Προοπτικές της αγροτικής επιχειρηματικότητας Δημήτρης Μιχαηλίδης 

 

Τετάρτη 21 Ιουνίου 2017

ΩΡΕΣ ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
09:00 Συνάντηση Σταθμός μετρό "Σταθμός Λαρίσης"
09:00 - 10:00 Η περιπέτεια ξεκινάει Αθήνα - Μέγαρα
10:00 - 14:00

Επισκέψεις ανά ομάδες σε κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις:

14:00 - 14:30 Ελαφρύ γεύμα -
14:30 - 16:00 Επίσκεψη στην Αμπελουργική Πολιτεία - Κτήμα Κανιάρη Μέγαρα

 

Πέμπτη 22 Ιουνίου 2017

ΩΡΕΣ ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
09:00 Συνάντηση Σταθμός μετρό "Σταθμός Λαρίσης"
09:00 - 10:00 Η περιπέτεια ξεκινάει Αθήνα - Μαραθώνας
10:00 - 13:00

Επισκέψεις ανά ομάδες σε γεωργικές εκμεταλλεύσεις:

  • Κηπευτικά - Agromarathon
  • Ανθοπαραγωγή - Πρωτονοτάριος Στυλιανός
  • Αγροτικά εφόδια - Γεωπονικό Σπίτι Μαραθώνα/ Μπουκουβάλας & Υιοί Ο.Ε.
13:00 - 13:30 Ελαφρύ γεύμα -
13:30 - 16:00

Συνέχεια Επισκέψεων

 

Παρασκευή 23 Ιουνίου 2017

ΩΡΕΣ ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ
09:00 Συνάντηση Σταθμός μετρό "Σταθμός Λαρίσης"
09:00 - 09:30 Μετάβαση στην Κεντρική Ανθαγορά Αθηνών Άνω Πατήσια
09:30 - 10:15 Επίσκεψη στην Κεντρική Ανθαγορά Αθηνών
10:15 - 10:30 Μετάβαση στην Ιχθυόσκαλα Πειραιά
Κερατσίνι
10:30 - 11:00 Ξενάγηση στην Ιχθυόσκαλα Πειραιά 
11:00 - 11:15

Μετάβαση στον Ο.Κ.Α.Α.

Αγ. Ιωάννης - Ρέντη
11:15 - 13:30

Επισκέψεις ανά ομάδες σε χώρους εμπορίας αγροτικών προϊόντων:

  • Κρεαταγορά - O.K.A.A.
  • Κεντρική Λαχαναγορά Αθηνών - O.K.A.A.

13:30 - 14:00 Ελαφρύ γεύμα -
14:00 - 14:30 Μετάβαση στο Μουσείο Λούλη Κερατσίνι
14:30 - 16:00

Επίσκεψη στο Μουσείο Λούλη

 

 Σάββατο 24 Ιουνίου 2017

ΩΡΕΣ ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ/ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ
10:00 Συνάντηση Σταθμός μετρό "Σταθμός Λαρίσης"
10:00 - 10:20 Μετάβαση στον Κτηνοτροφικό Σύλλογο Αττιικής
Μενίδι
10:20 - 11:00 Καφές -
11:00 - 12:00 Συλλογικές δομές αγροτών - συνεταιρισμοί
Νίκος Διαμαντίδης
12:00 - 12:15 Διάλειμμα -
12:15 - 13:30 Χρηματοδοτήσεις αγροτικών επιχειρήσεων Νίκος Διαμαντίδης
13:30 - 15:00 Networking event -

 

Ο χώρος διεξαγωγής είναι ευγενική παραχώρηση:

hellenicyouthparticipation2

 

Ευγενικός Χορηγός:

pyrgos kaniarh le mirage catering

 

Πλήρης φιλοξενία:

proveiokordalis Ktinotrofikos Sullogos Logo

 

Ευγενική φιλοξενία:

agro marathon Farma Trompetas Logo  

anthagora athinon logo

geoponiko spiti marathona logo
logo okaa

 

Η μετακίνηση θα γίνει με την υποστήριξη της:

fast messengers

 

 

 

Ημερολόγιο Μονοπατιών

  CP by PSD TO HTML

Εγγραφή στο newsletter

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie από το Google για την παροχή των υπηρεσιών του, για την εξατομίκευση διαφημίσεων και για την ανάλυση της επισκεψιμότητας.
Η Google κοινοποιεί πληροφορίες σχετικά με την από μέρους σας χρήση αυτού του ιστότοπου. Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τη χρήση των cookie.